A Travellerspoint blog

Bellagio water show

Posted by robertpalicka 14:42 Comments (0)

Fremont Street

THE DOORS

Posted by robertpalicka 13:37 Comments (1)

25.6.12, Glendale-Las Vegas (Nevada), 84km

sunny 40 °C

Celý deň po diaľnici, po....ný protivietor, Anička moja už nemala ďaleko k slzám, nevládze, horúco. Bohu vďaka večer končíme na STRIPE (ulica kde su všetky kasína), kde nás prišli vyzdvihnúť Mike a Carol. Hipisácky párik na dôchodku plus ich syn Chad. Skvelý to ľudia. Hneď v ten večer sa začal náš nekončiaci rozhovor o všetkom a kecali sme celé noci a celé dni. Máčali sa v ich bazéne, muzika 60tych rokov, popíjali vínko, zajedali čo dievčence navarili a vzduchom lietali tie správne vybrácie. Čo sme sa napočúvali historiek. Keď Mike videl THE DOORS este na začiatku ich kariéry, keď si užil Woodstock v 69, predierali sa do predu za Jenice Joplin a po ceste rozdávali jointy. Keď ho Charles Mingus zavolal na podium aby spolu presunuli piáno. Keď Carol stretla Andyho Warhola. Boli pekne prekvapení, keď sme im povedali odkiaľ Andy vlastne je, že je to rusnačisko ako mi. Ostávame u nich 3dni a 3noci a cítime sa veľmi pohodlne. A k tomu pozitívna správa z Toquervillu. Auto je opravené. Každopádne pokračujeme na bikoch a auto poriešime neskôr. Prechod cez Death Valley je naplánovaný do posledného detailu. Takže sa opäť ozveme, keď to v zdraví prežijeme. Trimce paľce.
IMG_6609.jpgIMG_6604.jpgIMG_6602.jpgIMG_6600.jpgIMG_6598.jpgIMG_6567.jpgIMG_6562.jpgIMG_6550.jpgIMG_6548.jpgIMG_6546.jpg

Posted by robertpalicka 12:35 Archived in USA Comments (0)

24.6.12, Little Field-Glendale (Arizona-Nevada), 77,5 km

sunny 45 °C

Z rána krásny, pohodový štart. Neskôr prišlo teplo až horúco. 40 v tieni. Začali sme klesať pomali ale isto k Las vegas. Už ani v noci nieje chladno. Prekročili sme hranicu Nevady a už po neviem koľký krát opustili Arizonu. Anči je dosť unavená. Akosi nevládze. Ani sa jej nečudujem. Voda vo fľašiach sa dokáže zohriať na seriózny horúci kúpeľ a toto musíme piť. Čudovali by ste sa ako to dokáže osviežiť, keď po ruke nieje chladnička iba samá pustatina. Samozrejme, že protivietor nás neopúšťa a je tak horúci ako ten z fénu na vlasy. Aj tak som rád, že sme opäť na dvoch kolésách. Vo Vegas sa asi zdržíme a počkáme na spln. Ten si chceme nechať na nočný prejazd údolim Death Valley. Tak nejak to mám zatiaľ v hlave. Ináč by to bola jasná smrť. Prinajhoršom. Vo Vegas nás čakajú hipisáci v dôchodku aj s bazénom, tak trošku pokvasíme, dáme vínko a čo to sa od skúsených aj dozvieme. Hlavne z obdobia .....leta lásky.....Každopádne. Opäť končíme na benzínke s otázkou, kďe by sme mohli prespať a odpoveď je tá istá. Tu. Všetko po ruke. Milá moja už spinká a dobýja baterky a ja v teplom vánku posedávam na obrubníku, popíjam pivko (tiež dobýjam baterky, ale po svojom), pri pohľade na nočnú oblohu krútim cigaretku a píšem tieto riadky................sem tak tak uvažujem, ale asi som šťastný...............(hlavne s promile po pive. Hahahaha) sa rímuje, ne????

IMG_6430.jpg
IMG_6431.jpg

PS: sa nám páči to jak tý naši herci z telky idu po svvojich zo západu na východ. Až mi skoro do plaču prišlo. Aj by som menil????

Posted by robertpalicka 07:10 Archived in USA Comments (0)

23.6.12, Toquerville-Little Field (Utah-Arizona), 104km

sunny 45 °C

Ráno sme sa rozlúčili s Nathanom, zašli na kávu, šišku a wc ku Keithovi na benzinku a s úsmevom na tvári a protivetrom vo vlasoch sa vybarli po starej west highway 91 smer Las Vegas. Prvých 60km išlo hladko, pekné mestečko Santa Clara a potom to začalo. Protivietor podľa predpovede 42 km/h a 12 míľový nekonečný kopec. Cesta cez indiansku rezerváciu rozdrbana, samý šuter a potom za odmenu ešte tlačiť dole kopcom. Došli sme do tipického amerického zapadákova Little Field, stojíme na benzinke, dopĺňame zásoby vody a dostávame ponuku na nocľah. Hneď vedľa na pódiu. S elektrickou pripojkou, pod celtou a veckami. Čo viac si môžme priať. Ešte hlt piva na dobrú noc.
( auto sa nam bude nadalej opravovat a medzi tym si zajdeme do Vegas, cez Údolie Smrti do San Francisca a dajako naokolo aj spat do Toquervillu. Taký je plán )

IMG_6413.jpg
IMG_6426.jpg

Posted by robertpalicka 07:05 Archived in USA Comments (1)

(Entries 6 - 10 of 26) « Page 1 [2] 3 4 5 6 »